Regionální liga mladšího dorostu (2017/2018)

Jméno Email Tel./Fax
Antonín Micka
(sekretář sk. Střed)
ks-vysocina@cslh.cz +420 606 756 904
Zdeněk Konečný
(sekretář sk. Východ)
ks-olomoucky@cslh.cz +420 777 142 738
Josef Krutina
(sekretář sk. Západ)
ks-karlovarsky@cslh.cz +420 775 052 023
Soutěže řídí ČSLH

1. část:
- 80 družstev rozděleno územně do 10 skupin; 8 družstev ve skupině „Západ - A“, 8 družstev ve skupině „Západ - B“, 7 družstev ve skupině „Západ - C“, 8 družstev ve skupině „Západ - D“, 7 družstev ve skupině „Střed - E“, 8 družstev ve skupině „Střed - F“, 7 družstev ve skupině „Střed - G“, 8 družstev ve skupině „Střed - H“, 10 družstev ve skupině „Východ - I“ a 9 družstev ve skupině „Východ - J“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (12 - 18 utkání).

2. část

  • a) - O postup do ELIOD ELMD:
    - skupina „K“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - A“ na 1. - 3. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 1. - 3. místě, družstva umístěná po 1 části ve skupině „Západ - C“ a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - D“ na 1. - 3. místě se utkají dvoukolově každý s každým (22 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které po této části soutěže ve skupině „K“ dosáhne nejvyššího pořadí, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2018/2019. - skupina „L“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - E“ na 1. - 3. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 1. - 3. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - G“ na 1. - 3. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - H“ na 1. - 3. místě se utkají dvoukolově každý s každým (22 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které po této části soutěže ve skupině „L“ dosáhne nejvyššího pořadí, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2018/2019.
    - skupina „M“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - I“ na 1. - 5. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - J“ na 1. - 5. místě se utkají dvoukolově každý s každým (18 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které po této části soutěže ve skupině „M“ dosáhne nejvyššího pořadí, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2018/2019.
  • b) - O umístění:
    - skupina „N“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - A“ na 4. - 8. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 4. - 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (18 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
    - skupina „O“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - C“ na 4. - 7. místě a družstva umístěná po 1. po části ve skupině „Západ - D“ na 4. - 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
    - skupina „P“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - E“ na 4. - 7. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 4. - 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
    - skupina „R“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - G“ na 4. - 7. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - H“ na 4. - 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
    - skupina „S“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - I“ na 6. - 10. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - J“ na 6. - 9. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku.
Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

1.V soutěži startují hráči ročníku narození 2002 a 2003.

2.V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

3.V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku narození 2004 a mladších dle čl. 219 SDŘ s tím, že do tohoto počtu se nezapočítávají brankáři.

4.V utkání RLMD mohou za družstvo do 31. 12. 2017 nastoupit maximálně 3 hráči na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 2. písm. a) bodu i. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to z ELIOD ELMD (avšak pouze hráči ročníku narození 2003).

5.Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

6.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 65 ze dne 5. 6. 2014 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

7.Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

8.Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z Pravidla č. 40 bodu i., viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

9.Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z Pravidla č. 44 bodu iv.).

10.Ustanovení čl. 220 - 223 SDŘ se nevztahují na kluby, mající družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží ELIOD ELMD a RLMD (viz čl. 224 písm. a/ SDŘ).

11.Evidence trestů dle čl. 529 odst. 2. SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.


Související dokumenty:


Související články:

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 13. 1. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (8.1.2021 – 13.1.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Birner a Rosandič (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu PSG Berani Zlín zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Michala Birnera na protihráče Martina Novotného, za který mu byl v utkání PSG Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec (12. 1. 2021) uložen menší a osobní desetiminutový trest za Vražení na hrazení.
Předběžné opatření předsedy DK ELH – Jan Mandát (HC Dynamo Pardubice)
Na základě oznámení Antidopingového výboru České republiky o pozitivním nálezu zakázané látky při kontrole provedené dne 13. 12. 2020 rozhodl předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík o předběžném opatření, kterým byla hráči Janu Mandátovi (HC Dynamo Pardubice) pozastavena činnost v soutěžích řízených ČSLH.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Martin Gernát (HC Oceláři Třinec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Martina Gernáta v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 10. 1. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Zdeněk Doležal (České Budějovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Zdeňka Doležala v utkání Bílí Tygři Liberec – Madeta Motor České Budějovice, které se hrálo 8. 1. 2021.
Rozhodnutí DK ČSLH – Radek Duda (Bílí Tygři Liberec)
Disciplinární komise ČSLH se zabývala jednáním trenéra Radka Dudy při utkání Chance ligy HC Benátky nad Jizerou – HC Slavia Praha, které se hrálo 12. 12. 2020. Po slovním konfliktu, který v důsledku tohoto jednání vznikl, byl trenér Radek Duda vykázán pořadatelskou službou ze zimního stadiónu a hráči Petru Vampolovi byl rozhodčími uložen osobní trest do konce utkání.
Tomáš Král ke změnám v mládežnickém hokeji
Prezident Českého hokeje Tomáš Král přivítal diskusi, kterou otevřelo hodnocení MS U20 a výchovy mladých hokejistů v klubech Filipem Pešánem. Zvlášť ocenil, že se řada klubů přihlásila k požadavku nastolení vyšší konkurence cestou zúžení počtu klubů v mládežnických soutěžích a zpřísněných nároků na Akademie Českého hokeje.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 7. 1. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (30.12.2020 – 7.1.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Milana Gulaše, za které mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (4. 1. 2020) uložen osobní desetiminutový trest za Nesportovní chování.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bedřich Köhler (PSG Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Bedřicha Köhlera na protihráče Jana Stránského, za který mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (3. 1. 2020) menší trest za Krosček.