Pardubický kraj - Krajská liga mužů (2013/2014)

Jméno Email Tel./Fax
Ing. Jaromír Jindřich
(sekretář)
jindrich@hcpce.cz +420 603 221 881
Soutěže řídí KVV ČSLH Pardubického kraje
Ze soutěže se postupuje do: 2.liga
Ze soutěže se sestupuje do: Pardubický kraj - Krajská soutěž mužů
Více informací o soutěži: zobrazit
 • 13 družstev

 • 1. část
  dvoukolově každý s každým, tj. 24 utkání, o pořadí pro 2. část.

 • 2. část
  Skupina „A“ play off o „Přeborníka kraje“
  • QF: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na tři vítězná utkání o postup do semifinále, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části soutěže. Vítězové postupují do SF, poražení hrají play off o konečné pořadí 5-8, 6-7 a následně vítězové hrají o konené 5. a poražení o konečné 7. místo vše na dva zápasy. Začíná se na hřišti hůře umístěného po 1. části.
  • SF: vítězové QF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • F: vítězové SF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 1.části.
  • Celkově 3., 5. a 7. místo obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

  Skupina „B“ play off o „Pohár Vladimíra Martince.“
  • Týmy, které skončí na 9. až 13. místě po 1. části hrají dvoukolově, tj. 8 utkání, o pořadí pro play off. Započítávají se vzájemné výsledky z 1. části. Tým, který skončí na posledním místě soutěž končí.
  • SF: 1-4, 2-3 na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • F: vítězové SF na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 2.části.
  • Celkově 3. místo v play offi o „Pohár Vladimíra Martince“ obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

 • Postup
  Všichni účastníci KLM se v případě zisku titulu „Přeborník kraje“ v sezóně 2013/14 vzdali práva na účast v kvalifikaci o II. ligu ČR.

 • Sestup
  Družstva, která se umístí na celkovém 1. až 8. místě mají zajištěnou účast v KLM v sezóně 2014/15, ostatní budou hrát KSM, bude-li taková soutěž zřízena.
 • pořádající klub je povinen zajistit při utkání odborný zdravotní dohled, funkční nosítka na dostupném místě a vybavenou lékárničku
 • hostování mezi soutěžemi (střídavý start) se povoluje hráčům do 22 let neomezeně, minimálně však na dobu 30 dnů. Hráčům starším 22 let se střídavý start nepovoluje. Do nejvyšší krajské soutěže mužů se povoluje střídavý start ze soutěží: I. liga, II. liga, Liga juniorů. V s. 2013/14 mohou v jednom utkání nastoupit max. 3 takoví hráči
 • pořádající klub je povinen vyhotovit kopii Zápisu o utkání pro soupeře, popř. delegáta utkání a naskenovanou kopii zaslat ke zpracování statistik na určenou adresu
 • pořádající klub předá před utkáním 10 vstupenek pro hostující družstvo (na požádání)
 • pořádající klub je povinen při utkání zajistit zřetelně označené pořadatele v počtu 1+5
 • pořádající klub je povinen mít při každém utkání zpravodaje pro on-line přenos
 • domácí nastupují v utkáních ve světlých dresech, hosté v tmavých
 • hráči nemusí mít stejnou barvu přileb a čísla na rukávech, hráči musí mít stejnou barvu stulpen a kalhot, s výjimkou brankáře, doporučeny jsou jmenovky na dresech hráčů
 • pouze v utkáních play off hraných do rozhodnutí se odměna hlavního a čárových rozhodčích zvyšuje v semifinále o 30% a ve finále o 50%

Související dokumenty:


Související články:

Český hokej sjednotil pravidlo vítězných nájezdů s NHL a IIHF
Na základě některých dotazů Český hokej potvrzuje informaci, která byla zveřejněna na tiskové konferenci před startem Tipsport extraligy. Před začátkem sezony 2020/2021 byla změněna metodika vyhodnocování statistiky vítězného nájezdu.
Hokejový D+D REAL Winter Classic se přesouvá na rok 2021
Hokejová akce D+D REAL Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se uskuteční až v roce 2021. S ohledem na aktuální situaci a vládní nařízení směrem k pandemii koronaviru se organizátoři – agentura Eniva, spoluorganizátoři Rytíři Kladno a Skiareál Špindlerův Mlýn i titulární partner akce D+D REAL – rozhodli atraktivní hokejovou akci posunout o rok – na termín 9.-11. prosince 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají automaticky v platnosti na nový termín a není zapotřebí je vyměňovat.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 14. 10. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (9.10.2020 – 14.10.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Sezona Champions Hockey League 2020/21 byla zrušena
Kvůli důsledkům pokračující koronavirové pandemie se sezóna Champions Hockey League 2020/21 nemůže uskutečnit podle plánu. Výkonná rada CHL byla nucena přijmout toto rozhodnutí s ohledem na nelepšící se celkovou situaci v celé Evropě a celou sezonu byla nucena zrušit.
Kluby Tipsport extraligy připraví otevřený dopis Romanu Prymulovi
Kluby Tipsport extraligy na videokonferenci Mimořádné valné hromady APK LH odsouhlasily změnu herního plánu, který respektuje Usnesení vlády ČR ze dne 8.10.2020, tzn. přerušení nejvyšší soutěže do 25.10.2020.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 8. 10. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (2.10.2020 – 8.10.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí STK a DK ČSLH – HC ZUBR Přerov
Sportovně-technická a disciplinární komise ČSLH se zabývaly neoprávněným startem brankáře Ondřeje Kacetla v utkání Chance ligy HC ZUBR Přerov – HC Stadion Vrchlabí, které se hrálo 5. října 2020.
Kluby se dohodly na pokračování Tipsport extraligy
Zástupci klubů Tipsport extraligy na videkonferenci řešili nastalou situaci, která bude platit 5. - 18. 10. s nulovou kapacitou diváku na stadionech. Většina klubů se po zvážení zdravotní situace shodla na tom, aby byla během 14 dnů sehrána ta utkání, která se sehrát mohou, popřípadě, aby byl vedením TELH upraven alternativní návrh hracího plánu.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 1. 10. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (25.9.2020 – 1.10.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vyjádření Vladimíra Šindlera k nájezdu D. Grígera (Liberec)
Předseda komise rozhodčích Českého hokeje se vyjádřil k samostatnému nájezdu z utkání Tipsport extraligy Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, který provedl liberecký Dávid Gríger. Rozhodčí dle Vladimíra Šindlera uznali branku v souladu s pravidly.