Novinky

Nominace reprezentace žen U16 na turnaj olympijských nadějí

Česká reprezentace žen do 16 let se chystá na přípravný kemp v Novém Jičíně a turnaj olympijských nadějí v polských Katowicích, které se uskuteční ve dnech 14. – 19. prosince 2021. Trenéři zveřejnili pozvánku a program akce. Všechny nominované hráčky musí při nástupu na akci splňovat aktuální vládní opatření proti onemocnění Covid-19.

Nominace U18 na přípravný kemp v Rokycanech

Česká reprezentace U18 má na programu přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 6. – 11. prosince 2021 v Rokycanech. Po skončení kempu se hráči, jejichž jména již byla dříve oznámena, zúčastní Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF) ve Finsku. Do dokumentů byly nahrány pozvánka a program akce. Všichni nominovaní se musí při nástupu na akci prokázat negativním testem na onemocnění Covid-19, metodou RT-PCR - absolvovaným v termínu od 1. do 3. 12. 2021.

Prosincová reprezentační akce U17 zrušena

Vzhledem k aktuální epidemické situaci byla zrušena reprezentační akce U17, kterou měla česká sedmnáctka absolvovat v termínu 12. - 15. 12. v Salzburgu. Český hokej aktuálně s rakouským klubem pracují na domluvě náhradního termínu.

Nominace na reprezentační skills campy v Litoměřicích

Trenéři zveřejnili pozvánku a program skills Campu, který se uskuteční 5. - 7. prosince v Litoměřicích. Všichni nominování musí splňovat podmínky opatření proti onemocnění Covid-19, viz podrobnosti v pozvánce.

Nominace U18 na přípravný kemp ve Velkých Popovicích

Ve dnech 29. – 30. listopadu se ve Velkých Popovicích uskuteční dvoudenní kemp české reprezentace do 18 let. Trenéři zveřejnili pozvánku a program akce. Všichni nominování musí splňovat podmínky opatření proti onemocnění Covid-19, viz podrobnosti v pozvánce.

Nominace českých juniorek na trojzápas ve Finsku

Česká reprezentace žen do 18 let se chystá na přípravný kemp ve Velkých Popovicích a tři utkání ve Finsku, které se uskuteční ve dnech 14. – 19. prosince 2021. Trenéři zveřejnili pozvánku a program akce. Všechny nominované hráčky musí splňovat podmínky opatření proti onemocnění Covid-19, viz podrobnosti v pozvánce.

Výklad ČUS k aktuálně platným protiepidemickým opatřením

Výklad České unie sportu k aktuálně platným protiepidemickým opatřením (od 22. 11. 2021), týkajícím se sportovní činnosti, najdete na https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html.

Nominace reprezentace žen na Winter Hockey Games

Česká reprezentace žen odehraje 9. prosince 2021 v rámci akce Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně utkání proti Univerzitnímu týmu. Do dokumentů byly nahrány pozvánka a program akce. Všechny nominované hráčky musí splňovat podmínky opatření proti onemocnění Covid-19, viz podrobnosti v pozvánce.

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví ČR platné od 22.11

Ministerstvo zdravotnictví ČR uveřejnilo na svých stránkách mimořádné opatření omezující maloobchodní prodej zboží a poskytování služeb, které je účinné od 22. 11. 2021. Z pohledu ledního hokeje upravuje tři oblasti:

1) Přítomnost diváků na zimních stadionech. Platí, že:

  • se dokladem o tzv. „bezinfekčnosti“ nemusejí prokazovat osoby mladší 12 let,
  • osoby ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) se mohou prokázat u vstupu negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden nejdříve 72 hodin před návštěvou utkání,
  • osoby starší 18 let mají vstup na akci povolen pouze pokud prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo mají dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo jsou tzv. ve fázi zahájeného očkování a prokáží se u vstupu negativním výsledkem PCR testu.

2) Činnost profesionálních sportovců. Platí, že tito sportovci (jedná-li se o zaměstnance nebo OSVČ) jsou povinni absolvovat pravidelné testování (1 x týdně samotestem) dle mimořádného opatření. Profesionálním sportovcům je též umožněn vstup na sportoviště i pokud nesplňují podmínku stanovenou dle čl. I odst. 17., neboť se v jejich případě jedná o místo výkonu jejich činnosti, jak Českému hokeji potvrdila výkladovým stanoviskem Národní sportovní agentura.

3) Činnost amatérských sportovců. Platí, že:

  • účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště je umožněn osobám do 12 let věku bez nutnosti prokazování tzv. „bezinfekčnosti“,
  • osobám ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště povolen, pokud se prokáží negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně,
  • osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování a prokáží se v takovém případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.
Devadesátiny Přemysla Hrubého
Devadesáté narozeniny slaví Přemysl Hrubý (18. 11. 1931), někdejší dlouholetý vedoucí sportovního oddělení deníku Práce a šéfredaktor týdeníku Gól. Novinářsky pokrýval pětadvacet mistrovství světa v ledním hokeji, při domácím šampionátu v roce 1985 byl vedoucím tiskového střediska. Zúčastnil se tří zimních a dvou letních olympijských her, dvou světových šampionátů ve fotbale, nechyběl na desítkách vrcholných akcí v cyklistice, krasobruslení, tenisu či volejbale. Jako sekretář Klubu sportovních novinářů se podílel na zajištění ankety Sportovec roku, Ceny Josefa Laufera a další významných akcí. Gratulujeme a přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a spokojenosti!