Články o para hokeji

V Ostravě se uskuteční MS v para hokeji
Nejlepší světový para hokej budou moci vidět diváci na přelomu dubna a května v Ostravě. O titul mistrů světa se zde utká osm elitních mužstev světové skupiny A. V té jsou kromě české reprezentace i týmy Kanady, USA, Norska, Itálie, Švédska, Koreje a Japonska.
Trenér Jiří Bříza zveřejnil širší nominaci na MS v parahokeji v Ostravě
Trenér Jiří Bříza zveřejnil širší nominaci na mistrovství světa v parahokeji, které se bude hrát ve dnech 26. dubna – 4. května 2019 v Ostravě.
Čeští para hokejisté v Praze třikrát přehráli Japonsko
Úspěšný trojzápas má za sebou česká reprezentace para hokejistů. Svěřenci trenéra Břízy vyzvali v Praze na Hvězdě třikrát Japonsko a nad soupeřem z Asie se jim podařilo ve všech případech uspět.
Čeští sledge hokejisté odehráli před startem paralympiády dva přípravné zápasy
Ještě před startem paralympijských her stihli čeští sledge hokejisté odehrát dva přípravné zápasy. Ty český výběr odehrál proti Norsku a Švédsku. V prvním utkání Češi sice podlehli 1:3, proti Švédům už ale druhou prohru nedopustili a severského soupeře porazili vysoko 9:0.
Čeští sledge hokejisté se zabydleli ve vesnici a vyzkoušeli místní led
Česká sledge hokejová výprava úspěšně dorazila do paralympijské vesnice v Pchjongčchangu a sportovci i členové realizačních týmů se zabydleli v připravených apartmánech, které před nimi obývali čeští olympionici.
Paralympiáda se blíží, sledge hokejisté odletěli do Jižní Koreje
Čeští sledge hokejisté odletěli na zimní paralympijské hry. Po pátých místech na předchozích paralympiádách chtějí vybojovat medaili. V Jižní Koreji budou hrát ve skupině B, kde se postupně setkají s domácím výběrem, následovat bude souboj se Spojenými státy americkými, které zkusí zaútočit na zlatý hattrick, posledním soupeřem pak budou Japonci.
Nominace české reprezentace na paralympijský turnaj v Jižní Koreji
Trenér Jiří Bříza nominoval na paralympijské hry, které proběhnou 10. – 18. března 2018 v korejském Pchjongčchangu, 15 hokejistů, z toho 2 brankáře, 5 obránců a 8 útočníků.
Sledge hokejisté vezou z turnaje v Naganu bronz
Při příležitosti oslav 20. výročí od ZOH v Naganu si z turnaje na stejném místě odvezli čeští sledge hokejisté bronzové medaile. V souboji o třetí místo porazili domácí výběr 4:0.
Na turnaji v Naganu zatím zapsali sledge hokejisté 1 výhru a 1 prohru
V japonském Naganu probíhá od pondělí přípravný turnaj 4 Nations Nagano 2018 ve sledge hokeji, který je poslední ostrou prověrkou českého reprezentačního výběru před zimními paralympisjkými hrami. Kromě českého týmu se jej účastní ještě týmy Japonska, Korey a Norska.
Sledge hokejová reprezentace míří na turnaj do Nagana
Znovu po roce se na slavném místě, kde v roce 1998 slavili Češi olympijské zlato, odehraje turnaj sledge hokejistů. V japonském Naganu proti sobě nastoupí výběry Česka, Norska, Japonska a Jižní Korey.