Články o para hokeji

Na závěr kvalifikace porazili čeští sledge hokejisté Japonsko
Čeští sledge hokejisté porazili na závěr kvalifikačního turnaje Japonsko 1:0 a postoupili na Paralympiádu z nejlepší možné kvalifikační pozice! Jedinou branku svěřenců trenéra Břízy vstřelil ve 29. minutě Geier.
Sledge hokejisté porazili Švédy a postoupili na paralympiádu!
Čeští sledge hokejisté si potřetí v řadě zahrají na paralympiádě. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy vyhráli na kvalifikačním turnaji i nad domácími Švédy a už před posledním dnem si definitivně zajistili postup na březnové Hry v Pchjongčchangu!
Český sledge hokejový tým porazil hladce Německo 5:1
K velmi důležitému zápasu proti Německu nastupovali ve středu odpoledne čeští reprezentanti na kvalifikačním turnaji na paralympiádu ve sledge hokeji. Trenérův rozkaz zněl jasně. Český tým musí za každou cenu vyhrát! A nakonec se to povedlo.
Čeští sledge hokejisté porazili Slovensko 5:0
Ve švédském Ostersundu byl zahájen kvalifikační turnaj ve sledge hokeji zápasem Česko – Slovensko. Český tým začal zápas rychlými útoky na soupeřovu branku a hned ve druhé minutě vstřelil první gól kapitán Čechů Zdeněk Šafránek. První třetina pokračovala naplno v režii českých hráčů. Druhou branku umístil za záda slovenského brankáře Pavel Kubeš v páté minutě a stejný hráč pak znovu skóroval ve 14.minutě.
Čeští sledge hokejisté odjíždějí bojovat o účast na paralympiádě
Reprezentační tým sledge hokeje ČR má před sebou nejdůležitější turnaj paralympijského cyklu. Čeká ho totiž kvalifikace a postup na zimní paralympijské hry v Pjongčang v Jižní Koreji, které proběhnou v březnu příštího roku po olympijských hrách.
Čeští sledge hokejisté ovládli MS skupiny B
Česká sledge hokejová reprezentace na mistrovství světa skupiny B skvěle reprezentovala svoji zemi. V japonském Tomakomai vyhráli svěřenci trenéra Břízy všechny zápasy a dokonce neinkasovali ani jednu branku. Ve finále Češi smetli domácí výběr 6:0 a definitivně ztvrdili postup do elitní skupiny světového šampionátu. Navíc si díky prvnímu místu zajistili postup do paralympijské kvalifikace.
Sledge hokejisté budou na MS skupiny B bojovat o návrat mezi elitu
Česká sledge hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa skupiny B do Japonska. Ve městě Tomakomai zabojují hendikepovaní sportovci o návrat mezi nejlepší světovou osmičku a také o postup na kvalifikační turnaj o paralympijské hry. Do elitní skupiny světového šampionátu postoupí první dva celky, které zároveň s bronzovým týmem půjdou do kvalifikace o paralympiádu 2018.
Čeští sledge hokejisté ovládli turnaj v Ostravě
Tři zápasy - tři výhry. Česká sledge hokejová reprezentace si na domácím turnaji čtyř zemí počínala suverénně. V ostravské aréně postupně porazila Německo, Slovensko i Japonsko a zaslouženě slaví první místo.
Sledge hokejisté obsadili na mistrovství Evropy čtvrté místo
Po nevydařeném začátku a dvou prohrách zkonsolidovali čeští sledge hokejoví reprezentanti na mistrovství Evropy síly a z následujících tří duelů dokázali vybojovat 6 bodů. Nakonec z toho pro svěřence Jiřího Břízy bylo čtvrté místo. Zlato vybojovali největší favorité z Ruska s neskutečným skóre 51:2.
Sledge hokejová reprezentace odletěla do Švédska na ME
Čeští sledge hokejoví reprezentanti mají před sebou jeden z vrcholů sezony. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy odletěli do švédského Östersundu, kde je od 5. do 10. dubna čeká mistrovství Evropy. Hendikepovaní sportovci se postupně střetnou s Rusko, Itálií, Švédskem, Norskem a Německem.