Články o para hokeji

První sklouznutí už v šesti letech. Parahokejoví nováčci trénují na Spartě
Extraligová tour Rozvojových kempů parahokeje odstartovala své letošní putování v Praze. Kemp pro začínající a mírně pokročilé parahokejisty a parahokejistky hostí v těchto dnech HC Sparta Praha.
Parahokej: První výhra znamená bronz! Česko porazilo Čínu 4:1
Doba bronzová českého parahokeje pokračuje. V základní části kanadského turnaje Para Hockey Cup 2023 sice Čína porazila Česko 4:1, stejným výsledkem ale Češi provedli odvetu v boji o bronz. Druhý rok za sebou česká parahokejová reprezentace veze z elitního turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa bronzovou medaili a prodlužuje sérii třetích míst na světových turnajích.
Parahokej: Češi nestačili na USA ani v semifinále, prohráli 0:6
Repríza bronzového zápasu z posledního mistrovství světa se chystá v závěru kanadského turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa Para Hockey Cup 2023. Češi totiž nestačili ani v semifinále na Spojené státy a o třetí pozici na prestižním turnaji se tak utkají s Čínou.
Parahokej: Češi padli i potřetí, tentokrát s Čínou 1:4
Bez bodu a s jediným vstřeleným gólem prošla česká parahokejová reprezentace základní částí kanadského turnaje. V posledním utkání Češi nestačili na Čínu a prohráli 1:4.
Parahokej: Češi nedali gól ani Kanadě. Opakoval se výsledek 0:3
Češti parahokejisté i ve druhém zápase turnaje nedokázali dát gól a s Kanadou prohráli 0:3. Hráči si v tomto zápase vyčítali hlavně absenci větších šancí a zbytečně složité a nepřesné přihrávky. Aby toho nebylo málo, mužstvo zasáhla velká marodka.
Parahokej: Češi na úvod turnaje nestačili na USA, padli 0:3
Česká parahokejová reprezentace dnes vstoupila do elitního turnaje Para Hockey Cup 2023. Zahájení turnaje obstaral zápas Česko vs. USA. I přes dobrý výkon českého týmu se překvapivý výsledek nekonal a světový parahokejový gigant opět na ledě dominoval. Spojené státy porazily Česko 3:0.
Para hokej: Reprezentace se chystá na turnaj do Kanady
Česká parahokejová reprezentace zveřejnila nominaci pro elitní turnaj Para Hockey Cup v kanadském Quispamsis. Kromě postu gólmana, který i tentokrát bude zastávat útočníko-gólman Patrik Sedláček a samozřejmě Martin Kudela, poletí do Kanady také mladé posily Lukáš Kapko a David Vrubel.
Para hokej: mezinárodní turnaj v Ostravě pískali čtyři sudí
V hokeji běžné, v parahokeji naprostá novinka. Parahokejová mezinárodní utkání, a to včetně mistrovství světa či paralympiád pískají jen tři sudí. V domácí České parahokejové lize to jsou dokonce jen dva arbitři.
Para hokej: kemp s energií i Energií v Karlových Varech
Pro dva nováčky úplně první kontakt s parahokejem, pro další účastníky Parahokejového rozvojového kempu skvělá příležitost pro zlepšování hry na ledě s těmi nejzkušenějšími. Do čtyřdenního kempu se tentokrát zapojili nejen reprezentační hráči, ale také paraligoví Žraloci i posily z extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary.
Parahokej: Češi rozhodli o zisku bronzu pět vteřin před závěrečnou sirénou
Utkání o třetí místo byl souboj do posledních vteřin. Češi vedli od desáté minuty Veselého gólem, což IPH tým srovnal po jedné početní výhodě. Závěr třetí třetiny oba týmy rozhodně nevypustily. Při každé střele na bránu byla malá hranice k úspěchu a převážení vah výhry na svou stranu. Šťastnějším týmem byli nakonec Češi.