Články o para hokeji

Para hokej: MS se vrací do Kanady. Týmy čeká nový herní systém
Dříve se parahokejové mistrovství světa konalo co dva roky. Mezinárodní organizace World Para Ice Hockey ale přistoupila na běžný hokejový formát, a tak i nejlepší parahokejové týmy čeká každoroční světové klání, vyjímaje roku paralympijského. Organizační výbor oznámil, že se letos mistrovství světa vrací po roce opět do Kanady.
Para hokej: Skupina bez zaváhání! Češi porazili Jižní Koreu 3:2
Češi i ve všech třetím utkání základní části prokázali, že aktuálně patří k top třem světovým týmům. Italským turnajem prošli bez ztráty jediného bodu, naposledy ve středu porazili Jižní Koreu 3:2. Se stejným soupeřem se střetne v pátečním semifinále.
První sklouznutí už v šesti letech. Parahokejoví nováčci trénují na Spartě
Extraligová tour Rozvojových kempů parahokeje odstartovala své letošní putování v Praze. Kemp pro začínající a mírně pokročilé parahokejisty a parahokejistky hostí v těchto dnech HC Sparta Praha.
Parahokej: První výhra znamená bronz! Česko porazilo Čínu 4:1
Doba bronzová českého parahokeje pokračuje. V základní části kanadského turnaje Para Hockey Cup 2023 sice Čína porazila Česko 4:1, stejným výsledkem ale Češi provedli odvetu v boji o bronz. Druhý rok za sebou česká parahokejová reprezentace veze z elitního turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa bronzovou medaili a prodlužuje sérii třetích míst na světových turnajích.
Parahokej: Češi nestačili na USA ani v semifinále, prohráli 0:6
Repríza bronzového zápasu z posledního mistrovství světa se chystá v závěru kanadského turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa Para Hockey Cup 2023. Češi totiž nestačili ani v semifinále na Spojené státy a o třetí pozici na prestižním turnaji se tak utkají s Čínou.
Parahokej: Češi padli i potřetí, tentokrát s Čínou 1:4
Bez bodu a s jediným vstřeleným gólem prošla česká parahokejová reprezentace základní částí kanadského turnaje. V posledním utkání Češi nestačili na Čínu a prohráli 1:4.
Parahokej: Češi nedali gól ani Kanadě. Opakoval se výsledek 0:3
Češti parahokejisté i ve druhém zápase turnaje nedokázali dát gól a s Kanadou prohráli 0:3. Hráči si v tomto zápase vyčítali hlavně absenci větších šancí a zbytečně složité a nepřesné přihrávky. Aby toho nebylo málo, mužstvo zasáhla velká marodka.
Parahokej: Češi na úvod turnaje nestačili na USA, padli 0:3
Česká parahokejová reprezentace dnes vstoupila do elitního turnaje Para Hockey Cup 2023. Zahájení turnaje obstaral zápas Česko vs. USA. I přes dobrý výkon českého týmu se překvapivý výsledek nekonal a světový parahokejový gigant opět na ledě dominoval. Spojené státy porazily Česko 3:0.
Para hokej: Reprezentace se chystá na turnaj do Kanady
Česká parahokejová reprezentace zveřejnila nominaci pro elitní turnaj Para Hockey Cup v kanadském Quispamsis. Kromě postu gólmana, který i tentokrát bude zastávat útočníko-gólman Patrik Sedláček a samozřejmě Martin Kudela, poletí do Kanady také mladé posily Lukáš Kapko a David Vrubel.
Para hokej: mezinárodní turnaj v Ostravě pískali čtyři sudí
V hokeji běžné, v parahokeji naprostá novinka. Parahokejová mezinárodní utkání, a to včetně mistrovství světa či paralympiád pískají jen tři sudí. V domácí České parahokejové lize to jsou dokonce jen dva arbitři.