Články o národních týmech

Reprezentanti získali na Channel One Cupu pět bodů a druhé místo
Dvě výhry a jednu prohru si připsali na moskevském Channel One Cupu čeští hokejisté. Ti nejprve porazili v předehrávce v Espoo Finsko 5:4 po samostatných stříleních, poté podlehli v poměru 1:3 domácímu Rusku a na závěr zdolali 4:1 Švédsko.
Turnaj čtyř reprezentací U20 v Karlových Varech: Hodnocení trenérů
Podruhé v letošní sezóně se česká reprezentace hráčů do dvaceti let utkala se stejnými soupeři a stejně jako v září ve Švédsku výsledkem byla jedna výhra a dvě prohry. V televizní předehrávce v Českých Budějovicích čeští junioři porazili Rusko, v Karlových Varech poté prohráli se Švédskem a Finskem. Předkládáme stručnou charakteristiku herního projevu našeho týmu.
Reprezentaci U18 prověřily americké týmy
V listopadu měla česká U18 na programu pět zápasů proti čtyřem různým protivníkům z amerického Detroitu a okolí. Čeští reprezentanti si nevedli vůbec špatně, neboť ve dvou duelech se jim podařilo svého protivníka porazit.
Proti Finsku neuspěla sedmnáctka ani jednou
Tři přátelská utkání odehrála česká reprezentační sedmnáctka v listopadu na domácí půdě proti Finsku. Všechny zápasy byly vyrovnané, avšak ze tří vítězství se radovali Finové, když svého soupeře porazili ve všech případech rozdílem jediné branky.
Reprezentace U16 se zlepšovala a nakonec Švýcary přehrávala
Hned tři utkání se Švýcary sehráli hráči reprezentace do šestnácti let. V tom prvním v Tachově mladí reprezentanti podlehli svému soupeři 4:5 v prodloužení. V dalších duelech už ale dominovali, když před diváky v Klatovech a Domažlicích zvítězili 7:2 a 6:1.
Na Turnaji čtyř v ČR obsadila U20 druhé místo
Další z Turnajů čtyř hostila Česká republika. Domácí výběr si v úvodním klání poradil hravě s Rusy, když jim vrátil debakl ze Švédska, avšak v dalších zápasech prohrál jak s Finskem, tak i se Švédy. Přesto obsadil konečnou druhou příčku.
Trenérské hodnocení zápasů reprezentace U20 ve Švédsku a Kanadě
V září 2010 absolvovala reprezentace U20 hned dvě akce v zahraničí. Nejprve turnaj čtyř zemí ve Švédsku, který přinesl dvě prohry a jednu výhru. Potom tým zamířil do Kanady a sehrál čtyři utkání s místními univerzitními týmy - tři výhry a jedna prohra. Přinášíme stručné hodnocení výkonů ve všech sedmi utkáních.
Za mořem klopýtla dvacítka jen jednou
Pár dní po skončení turnaje ve Švédsku odlétala česká dvacítka do kanadského Windsoru ke čtyřem přátelským utkáním s tamními kluby. Hlavní kouč Miroslav Přerost může být s výkony mladíků spokojený, neboť jeho výběr prohrál jen jednou.
Reprezentace U20 ve Švédsku neuspěla
Nepříliš vydařený turnaj odehrála česká reprezentační dvacítka ve Švédku. Ze tří soupeřů dokázala porazit pouze Finy, naopak nestačila na domácí Švédy a od Ruska utržila debakl 2:6. V konečném pořadí tak obsadila třetí příčku.
Šestnáctka skončila třetí na turnaji v Salcburku
Nejmladší reprezentační výběr se v předsezónním období představil v druhé zápasové zkoušce. Po utkáních se Slovenskem byl na programu turnaj v Salcburku. Čeští mladíci obsadili nakonec třetí místo, když nestačili na suverénní Rusy a těsně prohráli také se Slováky. Šestnáctka si naopak připsala skalp Kanady a rakouského výběru hráčů do 17 let.