Články o národních týmech

Tři výběry ČSLH ovládly Lekov Cup 2011, nejlepší byl Východ
Je již tradicí, že Plzeň hostí na konci hokejové sezóny velký mládežnický turnaj, Lekov Cup. Letošního ročníku se v kategorii hráčů ročníku 1996 zúčastnily tři výběry Českého svazu ledního hokeje. Vybraní hráči byli rozděleni regionálně na týmy Západ, Střed a Východ. Šestice trenérů Jan Tlačil, Karel Beran, Radek Ťoupal, Karel Mlejnek, Pavel Arnošt a Zdeněk Vojta může být spokojena. Tři svazové týmy obsadily první tři místa a ve všech utkáních přehrávaly své soupeře.
Tři utkání reprezentace U16 na Slovensku očima Luďka Bukače
Série deseti zápasů, které s reprezentací hráčů do šestnácti let v dubnu sehrajeme, začala na Slovensku. V Trnavě jsme nastoupili ke třem utkáním a výsledkově se nám vůbec nedařilo. V prvním jsme prohráli 2:4, ve druhém 1:4 a ve třetím opět 2:4. V krátkém popisu se vrátím ke všem duelům a zmíním i výkony jednotlivých hráčů, které jsme na tuto akci pozvali.
Ve čtvrtek 14. dubna začíná mistrovství světa hráčů do 18 let
Česká reprezentace hráčů do osmnácti let má za sebou vydařenou generálku se Slovenskem (výhra 3:2) a nyní se již chystá na své první utkání na světovém šampionátu, které je na programu ve čtvrtek 14. dubna od 19:30. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka čeká utkání se Švédskem. V základní skupině pak čeští mladíci dále narazí na Kanadu, Norsko a Finsko.
Na utkání se Švýcarskem se zatím připravuje čtyřiadvacet hráčů
Po dvou utkáních v Norsku a stejné porci zápasů v Bělorusku čekají české reprezentanty poslední letošní střetnutí v rámci Euro Hockey Challenge. Poprvé se svěřenci trenéra Aloise Hadamczika představí před svými diváky. V pátek 15. a v sobotu 16. dubna hostí utkání Česká republika - Švýcarsko Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově. V sestavě českého týmu jsou v tuto chvíli dva brankáři, osm obránců a čtrnáct útočníků.
Reprezentační šestnáctka na Slovensku třikrát prohrála
Série deseti dubnových zápasů reprezentace hráčů do šestnácti let nezačala pro Čechy vůbec příznivě. Svěřenci trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka odehráli tři utkání v Trnavě a s domácím týmem pokaždé prohráli. Nejprve 4:2, poté 4:1 a nakonec opět 4:2.
Z Běloruska přivezla reprezentace další čtyři body do tabulky EHC
Eurto Hockey Challenge má za sebou druhý ze tří hracích víkendů této sezóny, alespoň v podání českých hokejistů. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika po dvou výhrách v Norsku změřili v Minsku a Bobruisku síly s Bělorusy. V prvním utkání se radovali domácí, když zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Druhý zápas pak patřil Čechům, výsledek byl opět 3:2, ale tentokrát z pohledu hostů a po základní hrací době. Na kontě českého týmu je po čtyřech utkáních jedenáct bodů.
Reprezentace U19 se připravuje na sérii utkání ve Švédsku
V pátek 8. dubna se sešli v Rokycanech hráči nově se rodícího týmu, jehož vrcholem bude světový šampionát hráčů do dvaceti let na přelomu prosince 2010 a ledna 2011. Svěřence trenérů Miroslava Přerosta, Jiřího Kučery a Jiřího Juříka čeká nejprve jedenáct tréninků během pěti dnů a poté čtyři utkání ve čtyřech dnech proti švédským juniorským týmům. Utkání se odehrají v Linköpingu, Stockholmu a dvakrát v Hovetu.
Trenérské hodnocení reprezentační akce U17 - Lenzerheide
Od 31. března do 1. dubna 2011 sehrála reprezentace U17 tři utkání proti stejně starým protihráčům ze Švýcarska. V utkáních hraných v Lenzerheide se Češi radovali z vítězství pouze jednou - ve třetím utkání. První zápas rozhodly ve prospěch Švýcarů až samostatné nájezdy, v druhém zvítězil domácí tým v základní hrací době. V krátkém hodnocení shrnuji poznatky z těchto tří přípravných duelů.
Do Běloruska nominovali trenéři šestadvacet reprezentantů
Po prvním dvojutkání v Norsku pokračuje Euro Hockey Challenge dalšími dvěma zápasy na hřišti soupeře. Češi míří do Běloruska, v pátek 8. dubna nastoupí od 18 hodin v Minsku, v sobotu 9. dubna od 15 hodin v Bobrujsku, dějišti loňského šampionátu hráčů do osmnácti let. Reprezentační trenéři Alois Hadamczik a Josef Paleček vyzkouší široký kádr čítající dva gólmany, devět obránců a patnáct útočníků.
Sedmnáctka uspěla ve Švýcarsku jen jednou
Trenér Jiří Veber pozval hráče reprezentace do sedmnácti let, kteří již skončili v extralize staršího dorostu na tři utkání do Švýcarska. V Lenzerheide nečekalo mladé Čechy nic jednoduchého. Tři zápasy ve třech dnech přinesly jednu výhru a dvě porážky, z toho o jedné prohře rozhodly až nájezdy. V prvním utkání vyhrál domácí tým 2:1 po nájezdech, ve druhém pak 2:1 v základní hrací době a ve třetím se konečně dočkali také hosté, když zvítězili 2:0.