Články o národních týmech

Univerziádu v Turecku vyhráli Rusové, Češi skončili sedmí
Z vítězství na Zimní světové univerziádě v tureckém Erzurumu se může radovat tým Ruska, který ve finále porazil těsně 1:0 Bělorusko. Čeští hokejisté obsadili sedmou pozici, když si na turnaji připsali dvě výhry a čtyři prohry. Češi rozstříleli domácí Turky a jednou porazili Japonce, naopak dvakrát nestačili na Rusy a prohráli také se Slováky a v jednom případě po samostatných nájezdech s Japonci.
Reprezentanti se již těší na švédské LG Hockey Games
Ve středu 2. února na tiskové konferenci v pražském hotelu Corinthia Towers oznámil trenér národního mužstva Alois Hadamczik nominaci týmu na turnaj LG Hockey Games, který hostí švédský Stockholm. První utkání sehraje český tým ve čtvrtek 10. února 2011 od 19:30 s domácími Švédy. V sobotu pak národní mužstvo čeká duel s Finskem a představení v Globen Aréně ukončí nedělní zápas s výběrem Ruska.
Nový výběr U19 se předvede na turnaji v německém Mannheimu
Turnaj pěti národů hraný od 9. do 12. února 2011 v německém Mannheimu bude první zkouškou nově se rodícího výběru, který nyní spadá do kategorie U19, ale jehož vrchol přijde až v prosinci 2011 na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Na turnaji se kromě České republiky představí také domácí Němci, dále pak Finové, Švédové a Švýcaři.
Osmnáctku čeká domácí generálka před světovým šampionátem
Reprezentační výběr hráčů do osmnácti let čeká v dubnu světový šampionát. Poslední větší měření sil mají svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka na programu na začátku února, kdy Česká republika hostí turnaj pěti národů. Ten se uskuteční v Hradci Králové a Novém Bydžově za účasti domácího týmu, Finska, Ruska, Spojených států a Švédska. První utkání se hraje 9. února v 15:00.
Reprezentace U17 míří v únoru do Ruska na turnaj čtyř
Od 8. do 10. února hostí ruská Balašicha turnaj čtyř reprezentací kategorie U17. V městě nedaleko Moskvy se sejdou týmy Česka, Finska, Švédska a Ruska. Čeští mladíci v této sezóně zatím změřili síly čtyřikrát s Finy. Setkání s ostatními soupeři bude pro svěřence trenéra Jiřího Vebera novinkou.
Šestnáctku čeká na začátku února turnaj čtyř ve Finsku
Reprezentační výběr hráčů do šestnácti let čeká v druhém únorovém týdnu turnaj ve finském Vierumäki. Utká se zde nejen s domácími Finy, ale také s výběry Ruska a Švédska. Svěřence trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka čeká první zápasová prověrka od listopadových utkání se Švýcarskem.
Od 27. ledna do 6. února budou Češi bojovat na zimní univerziádě
Ve čtvrtek 27. ledna čeká české akademiky první vystoupení na Zimní světové univerziádě, kterou letos hostí turecké město Erzurum.V základní skupině turnaje s dvanácti účastníky se Češi střetnou s domácím Tureckem, Ruskem a Japonskem. Finále turnaje je na programu v neděli 6. února. Více informací je možné najít na www.universiadeerzurum.org.
MS hráčů do 20 let: Hodnocení trenérů
Předkládáme hodnocení celého období přípravy těsně před juniorským světovým šampionátem a samotného mistrovství světa. Jde o stručný popis tréninků v dějišti šampionátu i jednotlivých utkání. Dále přikládáme souhrnné hodnocení s řadou závěrů. Podrobné hodnocení bylo předloženo Výkonnému výboru Českého svazu ledního hokeje a na trenérských seminářích bude předneseno trenérům příslušné věkové kategorie, včetně zpracovaných video materiálů.
České dívky do 18 let přivezly ze Stockholmu čtvrté místo
Dívčí hokejová reprezentace do 18 let přivezla z mistrovství světa své věkové kategorie ve Švédsku výborné čtvrté místo. Vzhledem k počtu hráček a podmínkám, jaké mají děvčata v Česku, se tenhle výsledek rovná téměř zázraku, vždyť české ženy hrají v seniorské kategorii až ve třetí výkonnostní skupině. „Vybíráme dvacetičlennou nominaci prakticky z pětadvaceti hráček, takže čtvrté místo na světě je myslím vynikající,“ vysvětluje trenér reprezentace Tomáš Výtisk.
Příprava akademiků na univerziádu vrcholí. Trenéři apelují na kluby, aby hráče pustily
Reprezentační dvacítka má vrchol letošní sezony za sebou, nyní přichází na řadu univerzitní výběr České republiky, který bude chtít na přelomu ledna a února v tureckém Erzurumu vylepšit šesté místo z poslední zimní univerziády, jež se konala před dvěma roky v čínském Harbinu. První přípravný duel absolvovali hráči širšího kádru v polovině listopadu, v závěru kalendářního roku se další adepti představili v Liberci, proti týmu složenému z juniorů Bílých Tygrů a hokejistů záložního celku Severočechů z Benátek nad Jizerou. Trenéry Jana Zachrlu, Radka Hlavatého a Jakuba Havla potěšila výhra, ovšem mají stále poměrně dost starostí spojených s absencí některých borců.