Články o národních týmech

Šestnáctka ve Finsku nebodovala, suverénní byli domácí
Turnaj čtyř ve finském Vierumäki ovládl domácí tým, když zvítězil ve všech třech utkání. Naopak Češi nebodovali ani jednou a prohráli s Finy, Rusy i Švédy. Pro svěřence trenéra Luďka Bukače to byla vůbec první turnajová konfrontace se samotnou světovou špičkou.
Turnaj U18 v Hradci ovládli Američané, Češi skončili čtvrtí
Města Hradec Králové a Nový Bydžov hostila turnaj reprezentačních týmů do osmnácti let. Pro pět reprezentačních výběrů to bylo poslední setkání před světovým šampionátem, který se koná v dubnu v Německu. Z prvenství se radují Spojené státy, které zvítězily ve všech duelech. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka porazili Rusy a třikrát prohráli, což stačilo na konečné čtvrté místo.
Turnaj LG Hockey Games přinesl Čechům jediný bod
Turnaj Euro Hockey Tour ve švédském Stockholmu přinesl české reprezentaci jediný bod, který Češi získali na Finech. Zbylé dva duely (se Švédy a Rusy) svěřenci trenéra Aloise Hadamczika prohráli, což znamenalo konečnou čtvrtou příčku v turnaji. Naopak z celkového vítězství se radují Švédové, kteří využili domácího prostředí a jedinou bodovou ztrátu zaznamenali v utkání s Finskem, druhou příčku obsadili Rusové a třetí skončil tým Finska.
Startuje Evropská olympiáda mládeže, účastní se výběr U17
V neděli 13. února 2011 v 19:30 startuje slavnostním zahájením Evropská olympiáda mládeže (EYOWF), kterou hostí severočeský Liberec. Hokejového turnaje se účastní šest týmů a nechybí mezi nimi česká reprezentace hráčů do sedmnácti let pod vedením trenéra Jiřího Vebera. Obměněný kádr čeká druhá akce během čtrnácti dnů. Výběr U17 totiž má za sebou turnaj v ruské Balašiše.
Česká devatenáctka skončila na turnaji v Mannheimu třetí
Čeští junioři měli do turnaje v německém Mannheimu výborný vstup a dokázali vyhrát první dvě utkání. Pak však svěřenci trenérů Miroslava Přerosta a Jiřího Juříka prohráli se Švédy a v posledním duelu i se Švýcaři, což nakonec znamenalo třetí příčku. Turnaj jasně ovládla reprezentace Švédska, když zvítězila ve všech utkáních, nejtěsněji právě nad Čechy.
Sedmnáctka obsadila v Rusku třetí místo, bodovala dvakrát
Reprezentační tým hráčů do sedmnácti let má za sebou turnaj čtyř národů v ruské Balašiše. Svěřenci trenéra Jiřího Vebera prohráli po samostatných nájezdech s Ruskem, naopak v dovednostní soutěži porazili Švédy a v základní hrací době prohráli s Finy. Se ziskem tří bodů obsadili Češi třetí místo, z vítězství se radují neporažení Rusové, kteří jediný bod ztratili právě s českým týmem.
Informace o prodeji vstupenek na utkání dubnového MS U18
Mistrovství světa hráčů do osmnácti let je letos pro příznivce českého hokeje dosažitelnější než jindy. Světový šampionát se totiž koná v Německu, nedaleko českých hranic. Již nyní je možné zakoupit vstupenky na utkání, která se odehrají v Crimmitschau a Drážďanech. Ceny se pohybují od 11 do 22 eur za den, ale je možné zakoupit také několik výhodných balíčků. Prodej probíhá přímo na stadionech v Crimmitschau a Drážďanech a přes internetový portál www.ticketmaster.de.
Univerziádu v Turecku vyhráli Rusové, Češi skončili sedmí
Z vítězství na Zimní světové univerziádě v tureckém Erzurumu se může radovat tým Ruska, který ve finále porazil těsně 1:0 Bělorusko. Čeští hokejisté obsadili sedmou pozici, když si na turnaji připsali dvě výhry a čtyři prohry. Češi rozstříleli domácí Turky a jednou porazili Japonce, naopak dvakrát nestačili na Rusy a prohráli také se Slováky a v jednom případě po samostatných nájezdech s Japonci.
Reprezentanti se již těší na švédské LG Hockey Games
Ve středu 2. února na tiskové konferenci v pražském hotelu Corinthia Towers oznámil trenér národního mužstva Alois Hadamczik nominaci týmu na turnaj LG Hockey Games, který hostí švédský Stockholm. První utkání sehraje český tým ve čtvrtek 10. února 2011 od 19:30 s domácími Švédy. V sobotu pak národní mužstvo čeká duel s Finskem a představení v Globen Aréně ukončí nedělní zápas s výběrem Ruska.
Nový výběr U19 se předvede na turnaji v německém Mannheimu
Turnaj pěti národů hraný od 9. do 12. února 2011 v německém Mannheimu bude první zkouškou nově se rodícího výběru, který nyní spadá do kategorie U19, ale jehož vrchol přijde až v prosinci 2011 na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Na turnaji se kromě České republiky představí také domácí Němci, dále pak Finové, Švédové a Švýcaři.