Články o národních týmech

Tři výběry ČSLH se chystají na Lekov Cup 2011
Tři výběry Českého svazu ledního hokeje se v termínu od 7. do 10. dubna zúčastní turnaje Lekov Cup 2011, který se již tradičně koná v Plzni. Jedná se o hráče ročníku 1996, tedy ty, kteří příští rok mohou dostat šanci v reprezentaci U16. Tým Východ povedou Jan Tlačil a Karel Beran, Střed budou trénovat Pavel Arnošt a Zdeněk Vojta, Západ mají na starosti Radek Ťoupal a Karel Mlejnek. V turnaji ročníku 1996 se představí celkem 12 výběrů. Další šestadvacet týmů reprezentuje v odděleném pavouku ročník 1997.
Hodnocení turnaje U17 v ruské Balašiše
V krátkém hodnocení se pokusím vrátit k únorovému turnaji reprezentace hráčů do sedmnácti let v ruské Balašiše. Střetli jsme se zde s těmi nejlepšími evropskými týmy (Finsko, Rusko, Švédsko). Pokusím se stručně vrátit k jednotlivým utkáním, nastínit přednosti soupeřů a na závěr dát doporučení, na co se musíme v našich trénincích zaměřit, abychom mohli být v takovéto konfrontaci úspěšní.
Hodnocení výkonů U16 na turnaji ve Vierumäki
Na nejlépe obsazeném turnaji pro U16 v této sezóně jsme dopadli velmi špatně. Jednou stranou mince jsou naše výsledky a umístění, druhou porovnání naší kvality se světem. Realita je taková, že naši hráči jsou ve všech dovednostech horší než soupeř. To nás trápí daleko více než výsledky.
Zpráva trenérů z první akce reprezentace U19
První akcí týmu, který je sestavován s ohledem na následující juniorský světový šampionát, byl turnaj v německém Mannheimu. Ve čtyřech utkáních se představilo celkem čtyřiadvacet hráčů, především na základě doporučení kolegy Jiřího Juříka. Předkládáme stručné hodnocení všech výkonů.
Evropskou olympiádu mládeže vyhráli Rusové, Češi čtvrtí
Evropská zimní olympiáda mládeže zná výsledky hokejového turnaje. Čeští hráči do sedmnácti let po porážkách od Finska a Švýcarska a vítězství nad Slovenskem skončili čtvrtí. Ze zlata se radují Rusové, kteří ve finále porazili až díky brance v prodloužení Finy. Třetí příčka patří Švýcarům. Za českým výběrem, tedy na páté a šesté pozici skončily týmy Lotyšska a Slovenska.
Šestnáctka ve Finsku nebodovala, suverénní byli domácí
Turnaj čtyř ve finském Vierumäki ovládl domácí tým, když zvítězil ve všech třech utkání. Naopak Češi nebodovali ani jednou a prohráli s Finy, Rusy i Švédy. Pro svěřence trenéra Luďka Bukače to byla vůbec první turnajová konfrontace se samotnou světovou špičkou.
Turnaj U18 v Hradci ovládli Američané, Češi skončili čtvrtí
Města Hradec Králové a Nový Bydžov hostila turnaj reprezentačních týmů do osmnácti let. Pro pět reprezentačních výběrů to bylo poslední setkání před světovým šampionátem, který se koná v dubnu v Německu. Z prvenství se radují Spojené státy, které zvítězily ve všech duelech. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka porazili Rusy a třikrát prohráli, což stačilo na konečné čtvrté místo.
Turnaj LG Hockey Games přinesl Čechům jediný bod
Turnaj Euro Hockey Tour ve švédském Stockholmu přinesl české reprezentaci jediný bod, který Češi získali na Finech. Zbylé dva duely (se Švédy a Rusy) svěřenci trenéra Aloise Hadamczika prohráli, což znamenalo konečnou čtvrtou příčku v turnaji. Naopak z celkového vítězství se radují Švédové, kteří využili domácího prostředí a jedinou bodovou ztrátu zaznamenali v utkání s Finskem, druhou příčku obsadili Rusové a třetí skončil tým Finska.
Startuje Evropská olympiáda mládeže, účastní se výběr U17
V neděli 13. února 2011 v 19:30 startuje slavnostním zahájením Evropská olympiáda mládeže (EYOWF), kterou hostí severočeský Liberec. Hokejového turnaje se účastní šest týmů a nechybí mezi nimi česká reprezentace hráčů do sedmnácti let pod vedením trenéra Jiřího Vebera. Obměněný kádr čeká druhá akce během čtrnácti dnů. Výběr U17 totiž má za sebou turnaj v ruské Balašiše.
Česká devatenáctka skončila na turnaji v Mannheimu třetí
Čeští junioři měli do turnaje v německém Mannheimu výborný vstup a dokázali vyhrát první dvě utkání. Pak však svěřenci trenérů Miroslava Přerosta a Jiřího Juříka prohráli se Švédy a v posledním duelu i se Švýcaři, což nakonec znamenalo třetí příčku. Turnaj jasně ovládla reprezentace Švédska, když zvítězila ve všech utkáních, nejtěsněji právě nad Čechy.