Články o národních týmech

České dívky do 18 let přivezly ze Stockholmu čtvrté místo
Dívčí hokejová reprezentace do 18 let přivezla z mistrovství světa své věkové kategorie ve Švédsku výborné čtvrté místo. Vzhledem k počtu hráček a podmínkám, jaké mají děvčata v Česku, se tenhle výsledek rovná téměř zázraku, vždyť české ženy hrají v seniorské kategorii až ve třetí výkonnostní skupině. „Vybíráme dvacetičlennou nominaci prakticky z pětadvaceti hráček, takže čtvrté místo na světě je myslím vynikající,“ vysvětluje trenér reprezentace Tomáš Výtisk.
Příprava akademiků na univerziádu vrcholí. Trenéři apelují na kluby, aby hráče pustily
Reprezentační dvacítka má vrchol letošní sezony za sebou, nyní přichází na řadu univerzitní výběr České republiky, který bude chtít na přelomu ledna a února v tureckém Erzurumu vylepšit šesté místo z poslední zimní univerziády, jež se konala před dvěma roky v čínském Harbinu. První přípravný duel absolvovali hráči širšího kádru v polovině listopadu, v závěru kalendářního roku se další adepti představili v Liberci, proti týmu složenému z juniorů Bílých Tygrů a hokejistů záložního celku Severočechů z Benátek nad Jizerou. Trenéry Jana Zachrlu, Radka Hlavatého a Jakuba Havla potěšila výhra, ovšem mají stále poměrně dost starostí spojených s absencí některých borců.
Dvacítka zopakovala na šampionátu umístění na sedmé pozici
Juniorskými mistry světa pro rok 2011 se stali Rusové, kteří ve finále díky nevídanému obratu porazili tým Kanady. Bronzové medaile získali po výhře nad Švédskem hráči Spojených států. Český tým pod vedením trenéra Miroslava Přerosta zopakoval umístění na sedmé příčce, kterou obsadil již před rokem. Češi na turnaji prohráli s Ruskem, Kanadou a Švédskem, naopak porazili Slováky, Němce, a Nory.
Sedmnáctka skončila na World Hockey Challenge osmá
V kategorii hráčů do sedmnácti let není pořádáno mistrovství světa, proto je nejprestižnějším turnajem roku World Hockey Challenge. V kanadském Winnipegu se na přelomu let 2010 a 2011 krom České republiky představilo pět výběrů Kanady, Finsko, Německo, Slovensko a Spojené státy. Vítězství si připsal výběr Ontaria, který ve finále porazil tým USA. Česká sedmnáctka obsadila osmou příčku.
Luděk Bukač zhodnotil prosincové soustředění reprezentace U16
Nejmladší reprezentační výběr se sešel v období Vánoc k přípravnému kempu, který se uskutečnil v Litoměřicích. Původně měla šestnáctka sehrát tři přípravné zápasy s Ruskem, ale soupeř z důvodu nepříznivého počasí a omezení letecké dopravy nemohl dorazit. I přesto přinesl průběh soustředění a jednotlivé tréninkové jednotky (stejně jako předešlé reprezentační akce) trenéru Luďku Bukačovi řadu zajímavých poznatků.
Na Nový rok startuje ve Stockholmu mistrovství světa žen do 18 let
V sobotu 1. ledna jsou na programu první čtyři utkání základních skupin světového šampionátu žen v kategorii hráček do 18 let. Hraje se ve švédském Stockholmu. Reprezentantky České republiky budou chtít vylepšit umístění z posledního mistrovství světa, na kterém obsadily sedmé místo, a cílem bude navázat na povedený začátek roku 2008, kdy si ze šampionátu odvezly bronzové medaile. O postup do čtvrtfinále budou Češky bojovat se silnými Američankami, domácími Švédkami a Japonkami.
Osmnáctka skončila v Zuchwilu na třetím místě
Dvě výhry a dvě prohry, taková je bilance reprezentačního týmu hráčů do osmnácti let na turnaji ve Švýcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka prohráli s pozdějšími vítězi s Finska a domácím Švýcarskem. Naopak zdolali Němce a Slováky.
Reprezentační šestnáctka proti Rusům nenastoupí, proti bylo počasí
Měl to být ostrý test s jedním z nejsilnějších soupeřů, místo toho si čeští reprezentanti kategorie do šestnácti let jen zatrénují. Tři utkání proti Rusům musela být zrušena, protože soupeř mladých Čechů vinou nepříznivého počasí nemohl zvládnout včasný přílet. Kemp trvající s přestávkou již od pondělí 20. prosince tak skončí v úterý 28. prosince dopoledním tréninkem.
Všechny reprezentační výběry mají před koncem roku napilno
Všechny čtyři reprezentační výběry mají před koncem kalendářního roku napilno. mladí hráči se sešli ještě před Štědrým dnem, na svátky byly doma a nyní je čekají zápasové zkoušky. Nejdůležitější akci mají před sebou dvacetiletí, kterým 26. prosince začíná světový šampionát. Osmnáctku čeká tradiční vánoční turnaj ve švýcarském Zuchwilu, sedmnáctka bude bojovat na prestižním kanadském turnaji World Hockey Challenge a hráči do šestnácti let změří síly se stejně starými Rusy.
Konečná nominace dvacítky pro MS 2011
Po posledním přípravném duelu zveřejnili trenéři konečnou nominaci pro mistrovství světa. Z kádru bylo vyřazeno celkem pět hokejistů. V týmu pod vedením Miroslava Přerosta, Jiřího Fischera a Terryho Christensena nebudou pokračovat David Musil, Marek Hrbas, Michael Zacpálek, Tomáš Filippi a Radim Heřman. Pro světový šampionát je tak nadále připravena trojice brankářů, sedm obránců a třináct útočníků.