Články o národních týmech

Noví generální manažeři hokejové reprezentace
Výkonný výbor Českého hokeje na svém mimořádném jednání jednomyslně rozhodl o tom, že novými generálními manažery hokejové reprezentace budou Marek Židlický a Martin Havlát. Oba budou v této funkci působit do konce sezóny 2023/2024.
Rezignace Petra Nedvěda na funkci generálního manažera hokejové reprezentace
Bývalý vynikající útočník Petr Nedvěd se rozhodl opustit post generálního manažéra hokejové reprezentace.
IIHF zveřejnila rozpis MS 2023, svěřenci trenéra Jalonena budou hrát v Rize
Mezinárodní hokejová federace zveřejnila složení skupin a rozpis zápasů mistrovství světa 2023 ve Finsku a Lotyšsku. Národní tým bude hrát oproti původnímu plánu ve skupině B v lotyšské Rize. Svěřenci trenéra Jalonena se postupně střetnou se Slovenskem, Kazachstánem, Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou.
Češky si zahrají o bronz se Švýcarskem, finále opět v zámořské režii
Semifinálové duely byly podle očekávání poměrně jasnou záležitostí. Američanky nasázely Češkám deset gólů, Kanaďanky poté rozdrtily Švýcarky 8:1. Už po dvacáté tak uvidíme kompletně zámořské finále mistrovství světa žen.
Češky zvládly i čtvrtý zápas a ovládly skupinu, ve čtvrtfinále narazí na Finsko
Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra a postup do čtvrtfinále z prvního místa skupiny B — taková je vizitka českého národního týmu žen před vyřazovacími boji. V nich se svěřenkyně Carly MacLeodové střetnou s Finskem, které v souboji o třetí místo ve skupině A porazilo Švýcarsko. Gólem v poslední vteřině se poté zachránily Němky, Dánky se naopak po nezvládnutém závěru sestupují.
Češky nadále stoprocentní, Japonky schytaly další debakl
Také po třetím utkání na mistrovství světa zůstávají Češky neporažené a v úterý si to v přímém souboji rozdají se Švédskem o prvenství ve skupině B. Ve skupině A si opět s chutí zastřílely Američanky, které nadělily Švýcarsku devět gólů. První body na turnaji pak získalo Finsko.
Kanaďanky si s chutí zastřílely, domácím Dánkám naopak stačil jediný gól
Ani čtvrtý hrací den nenabídl na mistrovství světa žen 2022 velké překvapení. Zatímco české hokejistky si v neděli užívaly zápasového volna, Kanaďanky rozstřílely Japonky 9:0 a domácí Dánky si s velkou dávkou štěstí připsaly první body na turnaji.
Česká šestnáctka vyhrála hned první turnaj v sezoně 2022/23
Česká reprezentace do 16 let má za sebou první turnaj v nové sezoně 2022/23, ze kterého hned veze první místo. Svěřenci trenéra Milana Razýma si díky speciálnímu hernímu systému na turnaji tří v Rakousku zahráli čtyři zápasy a ve finále porazili o rok starší výběr EC Red Bull Salcburk.
Češky porazily Dánky a zvládly tak i druhý zápas! Po senzaci sahaly Němky
Třetí hrací den mistrovství světa žen 2022 otevřely úspěšně reprezentantky USA. Slavit mohou také Švédky, Kanaďanky a druhý zápas na turnaji zvládly také Češky, které si vyšláply na domácí Dánky a nadále tak vedou tabulku skupiny B.
Česká dvacítka si z turnaje ve Finsku veze čtvrté místo
Česká reprezentace do 20 let má za sebou první turnaj v nové sezoně, která odstartovala de facto hned po letním mistrovství světa U20 v Kanadě. Trenéři chtěli vidět v zápasovém tempu další hráče, a tak do Finska odletěl zcela jiný tým, než ČR reprezentoval na světovém šampionátu. Svěřenci kouče Kalouse si z Rovaniemi odvezli 4. místo.