Články o národních týmech

Souhrn dne: Šlágry pro Švýcarsko a Ameriku, Pastrňák dvěma góly stvrdil výhru nad Nory
Bohatou nadílku zápasů přinesl sobotní program. Celkem se odehrálo šest utkání, ve skupině B pak na diváky čekal šlágr mezi Spojenými státy a Švédskem, který nakonec v prodloužení zvládli lépe Američané. V Helsinkách Švýcaři porazili Kanadu a drží si zatím jako jediný tým své skupiny neporazitelnost. Češi slaví výhru nad Nory 4:1, dvě branky si připsal Pastrňák.
Souhrn dne: Fini vynulovali Británii, Německo nasázelo Itálii devítku. Nájezdová loterie pro Lotyše
Osmý hrací den hrál do karet favoritům. K vidění byl jednoznačný duel mezi Finskem a Británií, Němci potvrdili roli favorita proti Italům. Večerní zápasy ovládli Slováci a ve vypjatém zápase zvítězilo Lotyšsko.
Souhrn dne: V Helsinkách zápas komplikoval požár, Británie znovu padla, Češi vlítli s Pastrňákem na Lotyše
V zemi tisíce jezer se odehrály ve čtvrtek čtyři zápasy. Utkání mezi Německem a Dánskem narušila evakuace, která byla nutná kvůli požáru v hale. Zápas se po přerušení dohrál, a tři body nakonec brali Němci. V Tampere Češi s Pastrňákem ovládli první třetinu a slaví vítězství nad Lotyšskem 5:1. Kanada se po výhře nad Kazachy vyhoupla na první příčku ve skupině A.
Souhrn dne: Severské derby pro Švédy, Francie dokonala obrat a Švýcaři zůstávají stoprocentní
Kolotoč zápasů základních skupin pokračuje. Šestý hrací den nabídl čtyři duely, největším lákadlem byl zápas mezi Finskem a Švédskem, který nakonec rozhodovala až nájezdová loterie.
Českou hokejovou reprezentaci posílí David Kämpf, potvrdil Petr Nedvěd
Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd s definitivní platností potvrdil, že národní tým na mistrovství světa ve Finsku posílí David Kämpf z Toronto Maple Leafs. Pro sedmadvacetiletého útočníka, který posledních 5 sezon strávil v NHL, půjde o první start na světovém šampionátu.
Souhrn dne: Češi překvapivě padli s Rakouskem, povinné výhry Dánska a Švýcarska, Švédové přejeli Brity
Pátý hrací den nabídl čtyři duely. V Helsinkách se Dánové natrápili na povinnou výhru s Itálií, když do posledních minut bránili jednobrankové vedení. Překvapení nabídl duel v Tampere mezi Českem a Rakouskem. Rakušané dotáhli duel s favoritem až do nájezdů, v nichž o historické výhře rozhodl Peter Schneider. Večerní zápasy pak žádné překvapení nepřinesly. Švýcaři v Helsinkách i přes problémy v závěru porazili Kazachstán. Švédové v Tampere hladce přejeli na sestup aspirující Velkou Británii.
Národní tým na mistrovství světa ve Finsku posílí David Pastrňák
Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem doplnili soupisku o další posilu z NHL. Na mistrovství světa do Finska ve středu přicestuje útočník Bostonu Bruins David Pastrňák, který si v Tampere připíše čtvrtý start na světovém šampionátu.
Souhrn dne: Finsko opět slaví, Slováci padli, Německo urvalo vyrovnaný boj
V pondělí se na severu odehrály celkem čtyři zápasy. Kanada nedala našim slovenským sousedům šanci a Slováci utrpěli vysokou porážku 1:5. Lotyši i přes špatnou třetí třetinu nakonec udrželi vedení a berou tři body. Domácí Finsko slaví další výhru nad USA. Slaví i Němci.
Souhrn dne: Kanada přejela Itálii, Británie bere první bod, skvělý výkon extraligových hráčů
Celkem šest zápasů nabídl bohatý program na neděli. V Helsinkách to v prvním zápase mezi Itálií a Kanadou vypadalo na velké překvapení. Itálie šla do vedení, úřadující mistr ale potvrdil roli favorita. V Tampere si Norsko proti Británii nechalo utéct tříbrankové vedení, o vítězi nakonec rozhodovaly nájezdy a konečný výsledek byl 4:3 pro Nory. Češi i přes výborný výkon extraligových hráčů nestačili na Švédy.
Českou hokejovou reprezentaci posílí na MS ve Finsku obránce Michal Kempný
Trenér národního týmu Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem povolali na mistrovství světa 2022 do Finska obránce Michala Kempného, jehož Washington Capitals vypadl v prvním kole playoff NHL s Floridou Panthers 2:4 na zápasy.