Rozbor hry během MS 2021

Na hokejovém mistrovství světa proti sobě nastupují ti nejlepší hráči a předvádějí ty nejlepší dovednosti. Během MS 2021 v Rize se proto hlavní skills coach Českého hokeje Tomáš Pacina zaměřil především na dovednosti, které jsou v současném hokeji nezbytné k tomu se prosadit a okomentoval je prostřednictvím několika videí s ukázkami z aktuálního šampionátu. A i díky tomu vznikla speciální edice videí ze série Radí skills kouč.

Hra na forhendové straně, dovednosti a návyky hráčů

Na úvod ještě ohlédnutí za šampionátem v roce 2019. Triumfovali na něm Finové i díky vynikající hře na forhendové straně. Ukázky dovedností a návyků nejlepších hráčů vybral a popíše Tomáš Pacina, který jako skills kouč pracoval i s nejlepšími hráči NHL.

Střelba I.

Jak účinně měnit úhel střely, odkud zakončovat, jaké ideální postavení při střelbě? Podívejte se na ukázky dovedností a návyků nejlepších hráčů z MS. A v závěru i bonus v podobě ukázky cvičení, která si na tréninku může zkusit každý hokejista. Nechte se inspirovat.

Střelba II.

Střelba je jednou z nejdůležitějších dovedností v ledním hokeji, proto se i v dalším videu věnuje skills koučem Tomášem Pacinou právě této „disciplíně“. V předchozím díle to bylo hlavně o střelba z pravé nebo levé nohy, o tom, jak účinně měnit úhel střely, jak se dostat do ideálního postavení. Toto video je zaměřeno především na střelu střelbu z první.