Tématické články - Pro trenéry

Trenérský seminář v rámci Hokejového dne NHL naplnil kapacitu, přihlásilo se 500 českých trenérů
Hokejový den NHL, který proběhl o víkendu v Táboře, nabídl spoustu zajímavého programu. Nejen pro fanoušky, ale také pro trenéry. Pro ty byl připraven seminář, na němž se podílelo i sportovní oddělení Českého hokeje.
Český hokej uspořádal semináře s výstupy z MS U20 pro trenéry brankářů
Vladimír Dohnal s Petrem Přikrylem vytvořili přednášky s tématy ke shrnutí z International Hockey Convention, sympozia konajícího se při MS U20 v Göteborgu, i samotného juniorského šampionátu, konkrétně hry brankářů. Informace předávali na seminářích v Porubě a Praze. Záměr a hodnocení seminářů shrnul pro web Českého hokeje Vladimír Dohnal.
V rámci akce NHL Hockey Day se na online semináři představí američtí trenéři
V sobotu 9. března se od 15 hodin na platformě Zoom v rámci 2024 NHL Hockey Day v Česku uskuteční online seminář NHL: Coaches Clinic pod vedením bývalého asistenta trenéra Ottawy Senators Davise Paynea a bývalého video kouče týmu Dallas Stars Kellyho Forbese.
Akce brankářské komise: březen 2024
Brankářská komise organizuje v březnu 2024 dva jednodenní kempy pro gólmany 4. až 9. tříd. Jeden 4. 3. v Kopřivnici, druhý o den později ve sportovní hale v pražských Holešovicích.
Akce brankářské komise: únor 2024
Brankářská komise organizuje v únoru 2024 dva jednodenní kempy pro gólmany 4. až 9. tříd. Jeden 19. 2. ve Dvoře Králové nad Labem, druhý o den později ve Žďáru nad Sázavou. Brankářská komise má pak na programu i Výstup ze sympozia pro trenéry brankářů při MS U20 v Göteborgu a rozbor hry brankářů na MS U20.
Blíží se seminář pro trenéry brankářů při akci reprezentací U16
Již za pár dní se uskuteční seminář pro trenéry brankářů při akci reprezentací U16, při kterém dojde kromě zhodnocení současné práce také ke sledování utkání české reprezentace do šestnácti let.
Pro trenéry: Dva semináře Terryho Christensena navštívilo 150 trenérů
Sportovní oddělení Českého hokeje pořádalo 16. a 17. října semináře pod vedením Terryho Christensena. Zkušený trenér a aktuálně viceprezident kanadského celku Flint Firebirds hovořil zejména o obranné hře.
Trenérský seminář během Hlinka Gretzky Cupu proběhne po čase opět prezenční formou
Při příležitosti Hlinka Gretzky Cupu uspořádá Český hokej 31. 7. v Břeclavi trenérský seminář. Před dvěma lety se kvůli koronavirové pandemii přihlašovali čeští koučové k semináři online prostřednictvím videohovoru, letos se organizátoři vrací k prezenční formě doplněné návštěvou dvou zápasů prestižního mládežnického turnaje.
Seminář pro trenéry brankářů během turnaje pěti zemí v Chomutově
V Chomutově proběhne 7. srpna 2023 při turnaji pěti zemí U17 seminář pro trenéry brankářů. Seminář zahrnuje kromě přednášky a diskuze i společné sledování utkání mezi výběrem České republiky a reprezentací USA.
Během Českých hokejových her proběhne trenérský online seminář
Stejně jako v loňském roce i letos při Českých hokejových hrách proběhne trenérský online seminář, pořádaný Českým hokejem. V pátek 5. května 2023 se od 15:00 do 17:30 hodin uskuteční online seminář pro trenéry přípravek a žáků, věnovaný dovednostem a rozvojovým programům.