Tématické články - Pro trenéry

Trenérské online semináře při Českých hokejových hrách
Jako tradičně proběhnou při Českých hokejových hrách trenérské online semináře, pořádané Českým hokejem. Ve středu 27. dubna 2022 se od 13:00 do 15:30 hodin uskuteční online seminář pro trenéry přípravek a žáků, věnovaný hře tělem a rotaci postů v mládežnických kategoriích.
Speciální jednodenní srazy regionálních trenérů s klubovými kouči za přítomnosti odborníka na skills
Český hokej se snaží zintenzivnit předávání informací z hnutí směrem do klubů, a proto nedávno inicioval nové jednodenní srazy. Regionální trenéři se na nich vždy sejdou s klubovými trenéry a s pomocí profesionálního skills kouče se věnují tréninku konkrétní sady dovedností. Podívejte se, jak to na tomto srazu vypadalo v Hradci Králově.
Seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje proběhl podruhé v řadě online formou
Podruhé v řadě proběhl tradiční seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje online formou. Každoroční akce se všemi trenéry placenými svazem, kteří mají v klubech po celé České republice na starost žákovské kategorie, se zúčastnilo přes 140 koučů.
Pro trenéry: Mezinárodní seminář 2021 NHLCA Online Global Coaches’ Clinic
Asociace trenérů NHL pořádá pětidenní webinář, během něhož si trenéři z celého světa budou moct vyslechnout online přednášky mj. hlavních trenérů a generálních manažerů týmů NHL.
Dialogy České trenérské akademie opět ve formě online
Podruhé v řadě se tradiční série přednášek a diskuzí důležitých a zajímavých osobností ze světa sportu s názvem "Dialogy" uskutečnila vinou špatné epidemické situace v online podobě. Podívejte se na všech 6 dílů, jejichž hosty byli např. olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek, manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener a další.
O systému Českého hokeje: Vzdělávání trenérů
Seriál videí představujících systém Českého hokeje, který uvádí jeho šéftrenér Filip Pešán, vrcholí závěrečným dílem. Ten se samostatně věnuje vzdělávání trenérů, tedy dlouhodobé činnosti ovlivňující jednotlivé rozvojové projekty.
Dialogy České trenérské akademie tentokrát online formou
Tradiční přednášky a diskuze důležitých a zajímavých osobností ze světa sportu s názvem "Dialogy" tentokrát přešly vinou špatné epidemické situace do online podoby. Podívejte se na všech sedm dílů, jejichž hosty byli např. šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán, manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener a další.
Na trenérské konferenci Mosty se Jan Vopat rozpovídal na téma "talent"
Česká trenérská akademie, jedna ze složek Českého olympijského výboru, uspořádala na Chodově trenérskou konferenci Mosty. Své zkušenosti předávali přítomným trenérům letecký akrobat Martin Šonka, scout NBA Jakub Kudláček, psychoterapeut Milan Studnička nebo scout NHL Jan Vopat, který se rozpovídal na téma "talent".
Seminář pro trenéry žáků Českého hokeje proběhl letos online formou
V klubech po celé České republice aktuálně pracuje 148 koučů zapojených do projektu Trenéři žáků Českého hokeje. Na začátku každé sezony pořádají zástupci tohoto projektu velký seminář, který se však letos kvůli koronavirové pandemii uskutečnil online formou.
Přihlášky do 8. etapy projektu Trenér žáků Českého hokeje
Projekt "Trenér žáků Českého hokeje" pokračuje i v sezoně 2020/2021 a jeho cílem je i tentokrát přímé financování vybraných činností hlavního trenéra nejmladších věkových kategorií. Trenérů žáků Českého hokeje je aktuálně 141.