Tématické články - Pro trenéry

Český hokej pořádá trenérský seminář v rámci Global Series, přednášet budou odborníci z NHL
Český hokej pořádá ve spolupráci s Asociací trenérů NHL v rámci pražského utkání Global Series odborný seminář s názvem NHL Coaches Clinic určený pro všechny hokejové trenéry v České republice. Akce proběhne při příležitosti dvojzápasu San Jose Sharks vs Nashville Predators v O2 areně.
Zástupce USA Hockey přednášel v ČR o hře tělem v žákovských kategoriích
Český hokej si velice váží toho, že do Chomutova a Kuřimi dorazil Kevin McLaughlin, dlouholetý funkcionář a trenér USA Hockey, který během dvou seminářů českým trenérům přednášel, jak správně aplikovat hru tělem v žákovských kategoriích.
V Chomutově a Kuřimi proběhne seminář Hra tělem v žákovských kategoriích
Hra tělem u žáků je téma, které se v poslední době probírá čím dál víc a ne všichni trenéři přesně ví, jak by měla být v této kategorii uplatňována. K tomu by měly pomoci dva semináře na začátku prázdnin, na kterých tuto problematiku rozebere Kevin McLaughlin z USA Hockey.
Trenérské online semináře při Českých hokejových hrách
Jako tradičně proběhnou při Českých hokejových hrách trenérské online semináře, pořádané Českým hokejem. Ve středu 27. dubna 2022 se od 13:00 do 15:30 hodin uskuteční online seminář pro trenéry přípravek a žáků, věnovaný hře tělem a rotaci postů v mládežnických kategoriích.
Speciální jednodenní srazy regionálních trenérů s klubovými kouči za přítomnosti odborníka na skills
Český hokej se snaží zintenzivnit předávání informací z hnutí směrem do klubů, a proto nedávno inicioval nové jednodenní srazy. Regionální trenéři se na nich vždy sejdou s klubovými trenéry a s pomocí profesionálního skills kouče se věnují tréninku konkrétní sady dovedností. Podívejte se, jak to na tomto srazu vypadalo v Hradci Králově.
Seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje proběhl podruhé v řadě online formou
Podruhé v řadě proběhl tradiční seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje online formou. Každoroční akce se všemi trenéry placenými svazem, kteří mají v klubech po celé České republice na starost žákovské kategorie, se zúčastnilo přes 140 koučů.
Pro trenéry: Mezinárodní seminář 2021 NHLCA Online Global Coaches’ Clinic
Asociace trenérů NHL pořádá pětidenní webinář, během něhož si trenéři z celého světa budou moct vyslechnout online přednášky mj. hlavních trenérů a generálních manažerů týmů NHL.
Dialogy České trenérské akademie opět ve formě online
Podruhé v řadě se tradiční série přednášek a diskuzí důležitých a zajímavých osobností ze světa sportu s názvem "Dialogy" uskutečnila vinou špatné epidemické situace v online podobě. Podívejte se na všech 6 dílů, jejichž hosty byli např. olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek, manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener a další.
O systému Českého hokeje: Vzdělávání trenérů
Seriál videí představujících systém Českého hokeje, který uvádí jeho šéftrenér Filip Pešán, vrcholí závěrečným dílem. Ten se samostatně věnuje vzdělávání trenérů, tedy dlouhodobé činnosti ovlivňující jednotlivé rozvojové projekty.
Dialogy České trenérské akademie tentokrát online formou
Tradiční přednášky a diskuze důležitých a zajímavých osobností ze světa sportu s názvem "Dialogy" tentokrát přešly vinou špatné epidemické situace do online podoby. Podívejte se na všech sedm dílů, jejichž hosty byli např. šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán, manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener a další.