Články o ženském hokeji

Česká reprezentace žen v rámci přípravy na MS potěšila malé hokejistky
Česká hokejová reprezentace žen zahájila přípravu na mistrovství světa, na zimním stadionu ve Slaném se sešlo jedenáct hráček z evropských soutěží. Kemp ve Slaném začaly české reprezentantky tréninkem s mladými talentovanými dívkami. Předávaly jim zkušenosti a rady na ledě i v kabině.
#InspireTheNext: IIHF spustila kampaň na podporu ženského hokeje
Mezinárodní hokejová federace spustila kampaň Inspire The Next, jejímž cílem je inspirovat ženy, aby se zapojily do ledního hokeje, a to jak na ledě, tak mimo něj. Hlavním hashtagem, který bude jednotlivé příspěvky spojovat, je #InspireTheNext.
Nominace českého týmu na mistrovství světa žen 2023
Od 5. do 16. dubna proběhne v kanadském Bramptonu mistrovství světa žen 2023, na kterém bude česká hokejová reprezentace žen obhajovat zisk bronzových medailí. Trenérka národního týmu žen Carla MacLeodová zveřejnila nominaci, ve které figurují 3 brankářky, 7 obránkyň a 13 útočnic.
Ve Slaném proběhne Den s českou hokejovou reprezentací žen
Stejně jako loni uspořádá národní tým žen speciální událost pro mladé hokejistky a také pro fanoušky ženského hokeje. Během přípravného kempu před mistrovstvím světa proběhne ve Slaném Den s českou hokejovou reprezentací žen, jehož součástí bude mimo jiné také trénink s hráčkami A-týmu určený pro dívky ve věku 10-13 let.
V Budapešti zorganizovala IIHF summit ženského hokeje
Poprvé v historii zorganizovala Mezinárodní hokejová federace summit zaměřený výhradně na ženský hokej. Do Budapešti se sjelo 101 delegátů a delegátek z 50 hokejových federací z celého světa. Nechyběl zde prezident IIHF Luc Tardif ani Senior Vice-President Petr Bříza.
Světový dívčí zápas ve Slaném, akce se konala v dalších 40 zemích světa
V celkem 41 zemích světa se uskutečnil Světový dívčí zápas (Global Girls' Game). Český hokej se rozhodl tento rok umístit akci pod záštitou IIHF, která je věnovaná rozvoji ženského hokeje, na zimní stadion ve Slaném. Zatrénovat a zahrát si hokej přišlo 27 holčiček ročníku 2007, 2008 a 2009 pod vedením čtyř reprezentačních trenérů.
Česká reprezentace žen si z turnaje v Německu odvezla druhé místo
Čtyři zápasy - tři výhry. S takovou bilancí odcestovala česká reprezentace žen z turnaje v německém Füssenu. Češky díky výhrám nad Švédskem, Švýcarskem a domácím výběrem skončily za Finskem na celkovém druhém místě.
Česká reprezentace žen má za sebou trénink před turnajem pěti zemí ve Füssenu
Česká reprezentace žen se připravuje na třetí turnaj v sezoně 2022/23. Úřadující bronzové medailistky z posledního mistrovství světa na turnaji v německém Füssenu postupně vyzvou domácí výběr, Švédsko, Finsko a Švýcarsko.
Světový dívčí zápas pod hlavičkou IIHF se 19. února uskuteční ve Slaném
I letos se Český hokej zapojí do tradiční akce pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace IIHF. Světový dívčí zápas se 19. února 2023 uskuteční na zimním stadionu ve Slaném.
Nejmladší česká reprezentace žen na EYOF obhájila zlato
Česká reprezentace žen do 16 let vyhrála na Evropském olympijském festivalu mládeže všechny zápasy včetně finále proti Slovensku. Svěřenkyně trenéra Lucáka tak na EYOF obhájily prvenství z loňského roku. Třetí skončily Finky, které v duelu o bronz porazily Švédky.